موج سرگردان موجم ولی خاموش و خسته با دست خود در هم شکسته ، گفتم به خود ای موج سرگردان که اخر بنگر به خود چه بودی و اکنون چه هستی ؟ حاصل چه بود از ان غرور بی دلیل ات ؟اخر به دست صخره ساحل شکستی tag:http://delnevashtehae1moj.mihanblog.com 2018-02-18T12:54:03+01:00 mihanblog.com دروازه جهنم 2018-02-17T20:41:43+01:00 2018-02-17T20:41:43+01:00 tag:http://delnevashtehae1moj.mihanblog.com/post/300  چندین سالی است كه فایل صوتی دست به دست میچرخد صدای ضبط شده و کشف دروازه جهنم در سیبری !در دهه ۸۰ قرن ۲۰ ام میلادى ، دانشمندان روسى در سیبرى دسته اى از آزمایشات حفارى را به سرپرستى دکتر پرفسور آزاکوف اجرا می کردند … این گودال ها معمولا به هدف تحقیقات ژئوتکنیک ( مهندسی جغرافیایى ) و یافتن مکانی از ذخایر نادر معدنی حفر می شدند، اما در این مورد، زمین شناسان در روسیه فقط می خواستند بدانند که چقدر مى توانند حفر کرده و در دل زمین پیش بروند.حفارى آنها بدون هیچ مشکلى در حال پیشروى بود تا زمانى که  چندین سالی است كه فایل صوتی دست به دست میچرخد صدای ضبط شده و کشف دروازه جهنم در سیبری !در دهه ۸۰ قرن ۲۰ ام میلادى ، دانشمندان روسى در سیبرى دسته اى از آزمایشات حفارى را به سرپرستى دکتر پرفسور آزاکوف اجرا می کردند … این گودال ها معمولا به هدف تحقیقات ژئوتکنیک ( مهندسی جغرافیایى ) و یافتن مکانی از ذخایر نادر معدنی حفر می شدند، اما در این مورد، زمین شناسان در روسیه فقط می خواستند بدانند که چقدر مى توانند حفر کرده و در دل زمین پیش بروند.
حفارى آنها بدون هیچ مشکلى در حال پیشروى بود تا زمانى که به عمق ۹ مایلى زمین مى رسند که ناگهان مته وارد یک فضاى خالى مى شود.
سنسورهاى دماسنج مته ، دماى گودال را بالاى ۱۱۰۰ درجه سانتى گراد نشان مى داد. پس تیم تحقیقاتى تصمیم گرفتند یک میکروفون مقاوم در برابر دماهاى بالا براى ارزیابى به گودال بفرستند.
میکروفون فقط ۳۰ ثانیه به داخل گودال رفت و قبل از ذوب شدن از گودال خارج شد. اما در همان ۳۰ ثانیه ، دانشمندان به صداهاى عجیبى روى نوار برخورد کردند.
این صداهاى عجیب ، صداى جابجایى سنگ ها یا صداى جریان هاى گازى نبود! بلکه صداى فریادها و فغان هاى میلیون ها انسان هاى درمانده بود.
چطور ممکن بود؟ اولین واکنش دانشمندان تعلیق کردن پروژه و ترک منطقه بود. آنها مطمئن نبودند اما صداها داستانى داشتند! آیا آنها در جهنم را باز کرده بودند ؟
نوار صوتى این اتفاق بعدها توسط Art Bell منتشر شد. بعدها دکتر آزاکوف در مصاحبه هایى این اتفاقات را رد و ترک محل را به دلیل پیدا نکردن منابع طبیعى که دنبالش بودند عنوان کرد، اما چرا ورورد به این منطقه هنوز هم ممنوع است …!
فایل صوتى واقعه ضمیمه شده است.صداى ضبط شده از داخل گودال توسط میکروفون.صداها بسیار ترسناک هست.نیمه ى اول فیلم یک نفر به زبان انگلیسى ماجرا را شرح میدهد. سودجویان مذهب سالها از این فایل به نفع خود استفاده كردن واز همه جالب تر این بود كه این دفعه برای حرفهایشان مستندات داشتن .وهمین برگ برنده ای بود برای تبلیغ مذهبشان و اما بعد سالها طبل رسوایشان زده شد و واقعیت آشكار شد كه این دروازه جهنم و تمام داستانهایش یك حرف بی اساس و افسانه بود  و واقعیت این است :


پاسخ شایعه

۱- “کشف جهنم در سیبری” یک افسانه ی مدرن است که عموما از طرف گروه های مسیحی جهت تبلیغ دین و اثبات جهنم فیزیکی استفاده می شود.

http://url.faranama.co/toYeK

۲- در سال ۱۹۸۴ پس از حفر چاهی به عمق ۱۲ کیلومتر، در شهر کولا (Kola) در روسیه، دانشمندان با گونه های نادری از سنگ، جریان آب و گاز و ۱۸۰ درجه فارنهایت دمای هوا مواجه شدند. این حفاری به علت دمای بالای پیش بینی نشده (تا ۱۰۰ درجه پیش بینی شده بود) متوقف گردید. البته هیچ اتفاق فوق العاده ای حین و پس از این عملیات توسط تیم حفاری گزارش نشد.

http://url.faranama.co/f5AHc

۳- چند سال بعد، حفر این چاه واقعی مبدل به شایعه ی حفر “چاهی افسانه ای به سوی جهنم ” گشت که با تحریف جزییاتی از قبیل دمای هوا که از ۱۸۰ به ۲۰۰۰  درجه فارنهایت تغییر کرده بود و همچنین مفصل تر شدن داستان به صورت تخیلی، در تمامی دنیا منتشر شد.

http://url.faranama.co/5E6qZ

۴- انتشار این مطلب در برخی از روزنامه های محلی در اروپا که از پخش برنامه ای در شبکه تلویزیونی مسیحیان از جنوب کالیفرنیا، نشات گرفته بود، باعث پراکندگی ویروس گونه ی این شایعه شد. شایعه ای که با پیگیری و بررسی گروهی پژوهشگر، به منبع اصلی سازنده آن که فردی نروژی بود، منتهی گشت و او نیز به ساختگی بودن این داستان اقرار نمود.

http://url.faranama.co/Jf5VI

۵- فایل صوتی این شایعه نیز که در حقیقت جیغ و فریاد همزمان عده ای بیش نیست، از روی فیلم ترسناک “Baron Blood ” محصول ۱۹۷۲برداشته شده است.

http://www.aparat.com/v/ix937به این فكر میكنم چقدر از باورهای كه به خورد مادادن درست یا غلطه وكی این رازها برملا میشه واگه این اتفاق افتاد چه بر سر ما خواهد آمد. 


]]>
تسلیم 2018-02-17T03:16:41+01:00 2018-02-17T03:16:41+01:00 tag:http://delnevashtehae1moj.mihanblog.com/post/298 هزار معنیِ دیگر به غیر از آنچه تو دانیدرون عــــشق نهفته ستکجاســـــــــــــت آنکه تواند ، یک از هــــــــــــــــزار شمارد ...؟سکوت، یک درخواست عاشقانه است..!اینکه تمام عشقت را به کسی بدهی،تضمینی بر این نیست که او هم همین کار را بکند...!من اونقدر برای عشق احترام قائلم کهنرم تو خیابونا دنبالش بگردم...ﮔﺎﻫﯽ ﺍﻭﻗﺎﺕ ﻣﺠﺒﻮﺭﯾﻢ ﺑﭙﺬﯾﺮﯾﻢ ﮐﻪ ﺑﺮﺧﯽ ﺁﺩﻣﻬﺎ ﻓﻘﻂ ﻣﯿﺘﻮﻧﻦ ﺩﺭ ﻗﻠﺒﻤﺎﻥ ﺑﻤﺎﻧﻨﺪﻧﻪ ﺩﺭ ﺯﻧﺪﮔﯿﻤﺎﻥ!!!؟صادق بودنحتی در شر،بهتر ازگمراه شدن دراصول اخلاقی است...ضمن اینکه:صداقت شاید نتواند&n هزار 
معنیِ دیگر 
به غیر از آنچه تو دانی
درون عــــشق نهفته ست
کجاســـــــــــــت آنکه تواند ، 
یک از هــــــــــــــــزار شمارد ...؟
سکوت، یک درخواست عاشقانه است..!
اینکه تمام عشقت را به کسی بدهی،
تضمینی بر این نیست که 
او هم همین کار را بکند...!
من اونقدر برای عشق احترام قائلم که
نرم تو خیابونا دنبالش بگردم...
ﮔﺎﻫﯽ ﺍﻭﻗﺎﺕ ﻣﺠﺒﻮﺭﯾﻢ ﺑﭙﺬﯾﺮﯾﻢ ﮐﻪ 
ﺑﺮﺧﯽ ﺁﺩﻣﻬﺎ ﻓﻘﻂ ﻣﯿﺘﻮﻧﻦ ﺩﺭ ﻗﻠﺒﻤﺎﻥ ﺑﻤﺎﻧﻨﺪ
ﻧﻪ ﺩﺭ ﺯﻧﺪﮔﯿﻤﺎﻥ!!!؟
صادق بودن
حتی در شر،
بهتر از
گمراه شدن در
اصول اخلاقی است...ضمن اینکه:
صداقت شاید نتواند 
برایتان دوستان 
زیادی پیدا کند؛
ولی دوستان درستی پیدا می کند...
یادمون باشه: شرافت چیزیست که 
تمام انسان ها با آن زاده می شوند
نمی توان این شرافت را از آدم گرفت
و نمی توان بدستش آورد
فقط نباید از دست برود...
حواسمون باشه: 
بی آب میشه 
چند روزی زندگی کرد
اما بی آبرو نمیشه!! در این زندگی از همه چیز میتوان چشم پوشید
چشم پوشیدن فریبنده‌ترین طریقه‌ی از دست دادن است...
قانون سوم نیوتن میگه 
برای اینکه بخوای به چیزی برسی 
باید از یه چیزی دل بکنی!!؟!؟

]]>
عشق 2018-02-14T08:43:12+01:00 2018-02-14T08:43:12+01:00 tag:http://delnevashtehae1moj.mihanblog.com/post/296 كلوچه من  !من کاری با زن های دیگر ، و توقعاتِ عجیب و غریبشان ندارم ...من فرق می کنم ...روزِ عشق باشد یا روزِ تولدم یا هر مناسبتِ دیگری ...من همان نگاهِ عاشقِانه و یك دوستت دارم  ، برایم کافیست ...من توقعِ زیادی ندارم ... اما معتقدم این مناسبت ها ، عشق را زنده نگه می دارد ...همین که یادت باشد ،همین که برایت مهم باشد ،و همین که به این  بهانه بگوی دوستت دارم  ؛بخدا برایم کافیست ...از توقعاتم نترس ...عشق که قیمت ندارد !افتخار من این است که جانانه و عاشقانه دوستت داشتم  و . كلوچه من  !
من کاری با زن های دیگر ، و توقعاتِ عجیب و غریبشان ندارم ...
من فرق می کنم ...
روزِ عشق باشد یا روزِ تولدم یا هر مناسبتِ دیگری ...
من همان نگاهِ عاشقِانه و یك دوستت دارم  ، برایم کافیست ...
من توقعِ زیادی ندارم ... اما معتقدم این مناسبت ها ، عشق را زنده نگه می دارد ...
همین که یادت باشد ،
همین که برایت مهم باشد ،
و همین که به این  بهانه بگوی دوستت دارم  ؛
بخدا برایم کافیست ...
از توقعاتم نترس ...
عشق که قیمت ندارد !
افتخار من این است که جانانه و عاشقانه دوستت داشتم  و ......وبا تو این حس ناب را تجربه كردم   
هر روز روزِ عشقِ است !
اما یک روزهایی ، بیشتر ... !
]]>
فرصت 2018-01-25T20:29:46+01:00 2018-01-25T20:29:46+01:00 tag:http://delnevashtehae1moj.mihanblog.com/post/295 به فرصت این روزهای باقیمانده از سالبه احترام زندگی که تقدیم شد تا معجزه وار تجربه شودبه احترام زخم ها که درس شدند و با هر بار عمیق تر شدن، زنگِ اخطار شدند؛عمرِ عزیز را پای بیهودگی ها تلف نکنیدرفتنی های مانده را بفرستید بروندمانده ها سمِ خطرناکِ دل و روان و تن اند...رها کنید نشدنی هایِ کش آمده راکه هر چقدر دیرتر کشیده اش دردناک تر...جا باز کنید برای آمدنی هایِ پشت در ماندهنفسی تازه کنید...به تنهایی لاکردار لبخند بزنیدجوری که نفهمد از او ترسیده ایدآنقدر باشید که او پا پس بکشد...خدا و شانس و

به فرصت این روزهای باقیمانده از سال
به احترام زندگی که تقدیم شد تا معجزه وار تجربه شود
به احترام زخم ها که درس شدند و با هر بار عمیق تر شدن، زنگِ اخطار شدند؛
عمرِ عزیز را پای بیهودگی ها تلف نکنید
رفتنی های مانده را بفرستید بروند
مانده ها سمِ خطرناکِ دل و روان و تن اند...
رها کنید نشدنی هایِ کش آمده را
که هر چقدر دیرتر کشیده اش دردناک تر...
جا باز کنید برای آمدنی هایِ پشت در مانده
نفسی تازه کنید...
به تنهایی لاکردار لبخند بزنید
جوری که نفهمد از او ترسیده اید
آنقدر باشید که او پا پس بکشد...
خدا و شانس و قسمت را رها کنید
خودتان را بچسبید
هر چه میخواهید از خودتان بخواهید
هر چند که اندک گیرتان بیاید، هر چقدر که خسته باشید...
اگر پی عشقید عشق را بسازید
ساختن کجا و گدایی کردن کجا...!
اگر قرار به زندگی ست برگ های مرده را هَرَس کنید
اگر قرار به مردن است... چه کسی میداند کی و چطور
پس تا آن روز
اضافه بر آنچه که ذاتِ زندگیست، خون بر دل دلگیرتان نکنید
چه چاره ای غیرِ این  - همیشه سعی كردم غر نزنم بد نباشم وبه كسی بدی نكنم بدون چشمداشت خوبی كنم  ولی گاهی نمیشود كه نمیشود 
--
 #پریسا_زابلی_پور

]]>
عسلم كسلم 2018-01-25T03:50:03+01:00 2018-01-25T03:50:03+01:00 tag:http://delnevashtehae1moj.mihanblog.com/post/293 كاله جدیدا درو دیوار شهر رو پر كرده از تبلیغ پنیر خامه ای  ( بی توكسلم باتوعسلم )  ( بی تو بی  روام با تو نیم روام ودرنهایت هم میگه ممنون ویلی ................ناخواسته منو یاد شور و شعف و روزهای خوبی كه وجودت برای من ایجاد میكرد میندازه  واقعا بی توكسلم و با توعسل .وقتش بگم ممنون كلوچه . آدم در روز کلی کلمه می‌شنود. بعضی کلمه‌ها آبادت می‌کنند و بعضی خراب. بعضی کلمه‌ها جنسیت دارند، بعضی‌ها هم شخصیت دارند. مونث‌اند و لطیف یا مذکر و خشن. کلمه‌ها وزن و مزه هم دارند. و كاله جدیدا درو دیوار شهر رو پر كرده از تبلیغ پنیر خامه ای  ( بی توكسلم باتوعسلم )  ( بی تو بی  روام با تو نیم روام ودرنهایت هم میگه ممنون ویلی ................ناخواسته منو یاد شور و شعف و روزهای خوبی كه وجودت برای من ایجاد میكرد میندازه  واقعا بی توكسلم و با توعسل .وقتش بگم ممنون كلوچه .

 آدم در روز کلی کلمه می‌شنود. 
بعضی کلمه‌ها آبادت می‌کنند و بعضی خراب. بعضی کلمه‌ها جنسیت دارند، بعضی‌ها هم شخصیت دارند. مونث‌اند و لطیف یا مذکر و خشن. کلمه‌ها وزن و مزه هم دارند. وزن بعضی‌هایشان زیاد است و مزه‌ی بعضی‌هایشان تلخ. بعضی‌هایشان قلع و قمع می‌کنند، بعضی‌هایشان نوازشت. 
شنیدن جمله‌ی «جای طرف خالی! » ، همیشه غمگینم می‌کند. یادآوری می‌کند یکی باید باشد و نیست. حس می‌کنم جای های خالی‌ دلم زیاد شده.

نفسم را بیرون می‌دهم و می‌گویم: «جای خالی بعضی آدم‌ها با هیچ چیز پر نمی‌شود.»
آنچه بهترین انتخاب اکنون من است، از دید دیگری میتواند بدترین نادانی باشد...

درس سختی است، اما کم کم یاد میگیرم
گاهی مسیر رشد من همسو با مسیر اطرافیانم نیست.....
در قدمهای بعدی باید مقاوم تر باشم و دنیای درون و برونم را متحول سازم....
باید تغییر را بپذیرم....
چون فقط مرداب است که تا ابد به دنیایش می چسبد و درآخر نیز می گندد.....  باید یادبگیرم  باید متحول شوم شاید فقط ادعای قوی بودن داشتم وشاید هم كائنات میدانستن در این مورد خاص به شدت آسیب پذیرم وهیچ وقت اونی نمیشد كه باید میشد 
]]>
مترسك 2018-01-20T03:14:20+01:00 2018-01-20T03:14:20+01:00 tag:http://delnevashtehae1moj.mihanblog.com/post/292 بعد از تمام شدن مراسم طبق رسم ورسومات اقوام درجه یك همه جمع شدن  به منظور رخت عزا از تن خارج كردن .مثل تمام این مدت مانند یه مترسك فقط به این نمایش نگاه میكردم و مانند دلقك های سیرك گاهی لبخند میزدم. همه چیز تمام شد ..ازهمه ،بابت همراهی این چند وقت تشكر كردیم وبا  آرزوی جبران در شادیهایشان هر كی رهسپار خانه اش شد . سكوت تلخی حكمفرما بود حس ادمهای روداشتم كه انگار به تمام شدن دنیا چند دقیقه ای بیشتر نمانده مشغول جمع كردن فنجان هابودم كه با گفتن میای كمك كنی چمدان هامو ببندم منو بعد از تمام شدن مراسم طبق رسم ورسومات اقوام درجه یك همه جمع شدن  به منظور رخت عزا از تن خارج كردن .مثل تمام این مدت مانند یه مترسك فقط به این نمایش نگاه میكردم و مانند دلقك های سیرك گاهی لبخند میزدم. همه چیز تمام شد ..ازهمه ،بابت همراهی این چند وقت تشكر كردیم وبا  آرزوی جبران در شادیهایشان هر كی رهسپار خانه اش شد . سكوت تلخی حكمفرما بود حس ادمهای روداشتم كه انگار به تمام شدن دنیا چند دقیقه ای بیشتر نمانده مشغول جمع كردن فنجان هابودم كه با گفتن میای كمك كنی چمدان هامو ببندم منو از خیالاتم خارج كردی . پاهام انگار حس نداشت هر چقدر تلاش میكردم  انگار تكون نمیخورد از  آشپزخونه تا اتاق انگار فرسنگها فاصله بود به هر سختی بود خودمو رسوندم تو اتاق لب تخت نشستم و به تو كه داشتی لباسها تواز كمد در می آوردی نگاه میكردم چقدر تكیده شده بودی حس میكردم به اندازه ده سال پیر شدی همیشه آدم قابل احترام و معقولی بودی همیشه با متانت رفتار میكردی بعد ازاون مصیبت وحشتناك بارها دیده بودم كه تو كتابخونه اشك می ریزی  ولی  اروم وبی صدا چقدر دلم میخواست بغلت كنم ولی همیشه ارتباط بینمون یه جور خاص بود یه خجالت خاص كه مانع میشد اگر چه مصیبت های اخیر باعث شد كمی بیشتر  بهم نزدیك بشیم ولی سالهای دور از هم بودن در این شرم و حیا بی تاثیر نبود . كنارم نشستی واز رفتنت گفتی واینكه زندگی ادامه دارد و باید با جریان اب شنا كرد و اینكه هنوز نمیدانی برنامه ام چیست  واینكه بهتر طی این یكی دوروز اینجا رو جمع كنیم تا هست چون بعدا برای من جمع كردن اینهمه خاطرات كار سختی خواهد بود . گفتم ترجیح میدم فعلا  به همین شكل حفظش كنم میدونی كه دل كندن از نوستالژی ها برای من چقدر عذاب آور نگاه پر از پرسشی بهم كردی  دلم لرزید هر لحظه ترس اینو داشتم كه بپرسی چی شد ؟ ..... ولی تو با وقار تر از این بودی كه ..... تو چشمام نگاه كردی و گفتی مطمنی  همه چیز خوبه ؟ نمیخوای در مورد موضوعی حرف بزنی ؟ خوبم همه چیز خوبه پس این اتفاق هفته گذشته برای چی بود ؟ اگه كسی نمیفهمید و تو همون حال میموندی میدونی چه فاجعه ای رخ میداد ؟ گفتم قربونت برم خودت هم میگی اتفاق ،این ممكنه برای  همه پیش بیاد  و از دست هیچكس هم كاری برنمیاد چه بسا كه در ینگه دنیا با اون همه تجهیزات و امكانات نه برای جوان بیست و چند ساله و نه زن هفتاد واندی سال برآمد  .

**********
روزی هزار بار حرفها و اتفاق های گذشه رو مرور میكنم و میكنیم ولی هر طور كه بررسی میشه خیلی بی انصافانه قضاوت كردی برخلاف اینكه گفتی توفقط گوش بودی وطرف مقابل  دهان . اهل فن معتقد هستن این حجم از ناراحتی شاید در نگاه اول درست باشه ولی پیامدهای بعدش قطع به یقین فرار از اصل داستان است .ولی این تحلیل را مثل خیلی شنیده های دیگر دوست ندارم باوركنم ترجیح میدم كه این باور را در خودم تقویت كنم كه فشار بیش از حدی را تحمل كردی . جور دیگر هم میتوان فراموش شد نیازی به این همه تلخی و نیش نیست 
]]>
شاید وقتی دیگر 2017-12-31T11:04:59+01:00 2017-12-31T11:04:59+01:00 tag:http://delnevashtehae1moj.mihanblog.com/post/289  دوستان خیلی عزیزم توی کامنتهای وبلاگ یا تلگرام وهر وسیله ارتباطی دیگر   پرسیده ان که چرا كم مینویسم یا در گروههای تلگرامی عضو نمیشوم و یا پاسخی به كامنت ها نمیدهم . راستش را بخواهید حال و هوای این روزهای خودم را دوست ندارم. پاییزی که این همه برایش قصه های عاشقانه می سرایند آن قدر روزهای سخت با خودش آورد که بعضی وقت ها فکر می کردم شاید در حال دیدن یک کابوس  ام. فکر می کردم بالاخره تمام می شود . اما نشد. . با خودم گفتم حال دلم بد است ؟ بگذار باشد. زندگی با  دوستان خیلی عزیزم توی کامنتهای وبلاگ یا تلگرام وهر وسیله ارتباطی دیگر   پرسیده ان که


 چرا كم مینویسم یا در گروههای تلگرامی عضو نمیشوم و یا پاسخی به كامنت ها نمیدهم .


 راستش را بخواهید حال و هوای این روزهای خودم را دوست ندارم. پاییزی که این همه برایش


 قصه های عاشقانه می سرایند آن قدر روزهای سخت با خودش آورد که بعضی وقت ها فکر می


 کردم شاید در حال دیدن یک کابوس  ام. فکر می کردم بالاخره تمام می شود . اما نشد. . 


با خودم گفتم حال دلم بد است ؟ بگذار باشد. زندگی با همان منطق دودوتا چهارتاییش پیش می رود . 


 البته که هیچ چیز سر جای خودش نبود و نیست. اما من وانمود کردم و می کنم که هست .


 زندگی با تمام پیچ وتاب هایش همچنان جاری است .  

]]>
حسرت 2017-12-18T20:24:46+01:00 2017-12-18T20:24:46+01:00 tag:http://delnevashtehae1moj.mihanblog.com/post/286 میگه تو كه میگفتی دوست داشتن كلن كار بیهوده ای  وابستگی احمقانه ترین كار دنیاست -- هوممممممم میدونی دوست داشتن مثل سیگار همه از مضراتش اگاهیم كه بی فایده ترین چیز دنیا است، ولی باعث نمی شه  نکشیم. فقط هر بار خودت رو قانع میكنی  که لذتش به ضررش اش می ارزه . دوست داشتن هم همین ئه. آدم از سرطان بمیره بهتره تا از حسرت وانسان هم دوست داره حسرت هاشو تجربه كنه وبعد بفهمه كه همچین هم بی راه فكر نمیكرده .لیوان اش را از دست اش میگیرم و بی درنگ سر میكشم. میگه تو كه میگفتی دوست داشتن كلن كار بیهوده ای  وابستگی احمقانه ترین كار دنیاست 


-- هوممممممم میدونی دوست داشتن مثل سیگار همه از مضراتش اگاهیم كه بی فایده

 ترین چیز دنیا است، ولی باعث نمی شه  نکشیم. فقط هر بار خودت رو قانع میكنی  که

 لذتش به ضررش اش می ارزه . دوست داشتن هم همین ئه. آدم از سرطان بمیره بهتره تا از

 حسرت وانسان هم دوست داره حسرت هاشو تجربه كنه وبعد بفهمه كه همچین هم بی راه

 فكر نمیكرده .


لیوان اش را از دست اش میگیرم و بی درنگ سر میكشم.

]]>
خانه دل 2017-12-16T22:18:44+01:00 2017-12-16T22:18:44+01:00 tag:http://delnevashtehae1moj.mihanblog.com/post/285 خانه ات که اجاره ای باشددائم به کودکت می گویی :میخ نکوبروی دیوارها نقاشی نکش و مراقب خانه باش.اما اینهمه مراقبت برای چیست ؟!چون خانه مال تو نیست، مال صاحبخانه ستچون این خانه دست تو امانت ‌است  خانه ی دلت چطور !؟ خانه ات که اجاره ای باشد
دائم به کودکت می گویی :
میخ نکوب
روی دیوارها نقاشی نکش 
و مراقب خانه باش.

اما اینهمه مراقبت برای چیست ؟!

چون خانه مال تو نیست، مال صاحبخانه ست
چون این خانه دست تو امانت ‌است 
 خانه ی دلت چطور !؟
]]>
دنیا 2017-11-15T08:19:39+01:00 2017-11-15T08:19:39+01:00 tag:http://delnevashtehae1moj.mihanblog.com/post/282 اگر زندگیبا تمامِ نامِ بزرگشاین چیزی بود که من دیدممن داوطلبانه دنیایم را عوض میکنم..!اصلا کسی چه میداندشاید دنیای زیرِ آبدنیایِ بهتری است!دنیایی ک بزرگترین بُحرانشبُحران روشن کردنِ سیگارم باشد...!#شل_سیلور_استاینمرا ببخش که هر بار خسته می‌شوم از خانه‌ای که تو در آن نیستی‌...از پنجره‌هایی که هر بار به تو فکر می‌کنم بسته می‌ماند.و عبور هیچ کبوتری دلگرمم نمی کندمرا ببخش  اگر زندگی
با تمامِ نامِ بزرگش
این چیزی بود که من دیدم
من داوطلبانه دنیایم را عوض میکنم..!

اصلا کسی چه میداند
شاید دنیای زیرِ آب
دنیایِ بهتری است!

دنیایی ک بزرگترین بُحرانش
بُحران روشن کردنِ سیگارم باشد...!

#شل_سیلور_استاین
مرا ببخش 
که هر بار 
خسته می‌شوم 
از خانه‌ای که تو در آن نیستی‌...
از پنجره‌هایی 
که هر بار به تو فکر می‌کنم 
بسته می‌ماند.
و عبور هیچ کبوتری
 دلگرمم نمی کند
مرا ببخش 

]]>
بیچاره جمعه 2017-10-29T05:15:14+01:00 2017-10-29T05:15:14+01:00 tag:http://delnevashtehae1moj.mihanblog.com/post/280 همه میگن جمعه ها غروب دلگیره ولی گاهی پنج شنبه صبح هم میتونه غم انگیز ترین روز دنیا باشه . پی نوشت:من مسافری معلوم به مقصد نامعلومماز آراستگی جوانیتا شکستگی پیری رالحظه لحظه در آینه "سفر" کرده ام...اما هنوز نمی دانمآنجا که قرار بود بنشینم و کمی زندگی کنم، کجاست ...!؟ همه میگن جمعه ها غروب دلگیره ولی گاهی پنج شنبه صبح هم میتونه غم انگیز ترین روز دنیا باشه .

پی نوشت:
من مسافری معلوم به مقصد نامعلومم
از آراستگی جوانی
تا شکستگی پیری را
لحظه لحظه در آینه "سفر" کرده ام...
اما هنوز نمی دانم
آنجا که قرار بود
 بنشینم و کمی زندگی کنم، کجاست ...!؟

]]>
پیش پا افتادگی 2017-10-24T05:00:42+01:00 2017-10-24T05:00:42+01:00 tag:http://delnevashtehae1moj.mihanblog.com/post/278 یه اصلی هست به نام: "اصل پیش پا افتادگی"طبق این اصل افراد به موضوعات پیش پا افتاده و مبتذل علاقه بیشتری دارند تا موضوعات اساسی و مهم، چون در موضوعات سطحی راحت تر اظهار نظر می کنن.طبق این اصل ما سر موضوع خلیج فارس نگفتن رییس جمهور امریکا کلی ناراحت می شویم و اعتراض می کنیم ولی حوصله نداریم به این فکر کنیم که از همه کشورهای حاشیه این خلیجِ فارس ما بیشترین آلودگی را برایش تولید می کنیم.یا دوست داریم صبح تا شب نژادپرستانه به عربها لقب سوسمارخوار و دختر زنده به گور کن و ... بدهیم ولی حوصله نداریم کمی یه اصلی هست به نام: "اصل پیش پا افتادگی"

طبق این اصل افراد به موضوعات پیش پا افتاده و مبتذل علاقه بیشتری دارند تا موضوعات اساسی و مهم، چون در موضوعات سطحی راحت تر اظهار نظر می کنن.

طبق این اصل ما سر موضوع خلیج فارس نگفتن رییس جمهور امریکا کلی ناراحت می شویم و اعتراض می کنیم ولی حوصله نداریم به این فکر کنیم که از همه کشورهای حاشیه این خلیجِ فارس ما بیشترین آلودگی را برایش تولید می کنیم.

یا دوست داریم صبح تا شب نژادپرستانه به عربها لقب سوسمارخوار و دختر زنده به گور کن و ... بدهیم ولی حوصله نداریم کمی به پیشرفت های وحشتناک عربستان و قطر و کویت و امارات توجه بکنیم. اعصابش را نداریم به این فکر کنیم که عربستانی که چهار برابر ما نفت تولید می کند به زودی پایان خام فروشی نفت رو جشن خواهد گرفت، حوصله مقایسه دانشگاه هایمان را نداریم و دوست داریم فرض کنیم عربها بی سواد، راحت طلب و بی تحلیل و بی قاعده هستند.
دوست داریم در مورد مهمان نوازی مون، ای کیوی بالای ایرانی جماعت، اداره کردن ناسا توسط ایرانی ها، منشور کوروش، وصیت داریوش، خریدن بلیط های کنسرت فلان خواننده عرب توسط بهمان پولدار ایرانی و خیلی موضوعات دیگه تکراری حرف بزنیم و تکراری فوروارد کنیم و حتی زحمت نکشیم صحت و سقم را یه بررسی کنیم یا ببینیم الان کجا هستیم و در اینجا ایستادن خودمان چقدر مقصریم و چقدر از اینجا ایستادن ربط به رفتار تک تک ما دارد.

موضوع زمانی خطرناک تر میشود که می بینیم دولت و حاکمیت هم به این سندروم دچارند و حتی بیشتر از جامعه به این اصل دچارند. در حالی که یکی مثل ترامپ اون ور دنیا کاملا واقف به مشکلات اقتصادی ماست و چشم به بدتر شدن اوضاع اقتصادی ما و تصمیم به فشار به ما از این ناحیه دارد، آنوقت ما اینجا انگار نه انگار.
بدون تعارف هیچ برنامه، تحرک و تصمیمی از طرف دولت و حاکمیت در جهت ساماندهی و بهبود شرایط اقتصادی وجود ندارد و تصمیم گیران بیشتر دوست دارند در مورد موضوعاتی حرف بزنند که پیش پا افتاده است تا موضوعات اساسی و مشکلات بنیادی، برای همین بود که کل وزرا و بزرگتر از وزرا سر خلیج فارس کلی دلخور بودن ولی مشکلات مبرهن و آشکار حوزه های مدیریت خودشان را انکار می کنند یا با ان شالله و ماشالله سر و ته داستان را هم میارند.

]]>
1 2017-10-08T08:58:34+01:00 2017-10-08T08:58:34+01:00 tag:http://delnevashtehae1moj.mihanblog.com/post/275 هر روز  مردم از هم میپرسن خوبی ؟ وهمه هم میگوییم خوبم !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!اگه به رفتن در گذشته ادامه بدی ، با هزار گذشته درگیر میشی بدون هیچ آینده ای هر روز  مردم از هم میپرسن خوبی ؟ وهمه هم میگوییم خوبم !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


اگه به رفتن در گذشته ادامه بدی ، با هزار گذشته درگیر میشی بدون هیچ آینده ای
]]>
حیف 2017-09-28T05:58:56+01:00 2017-09-28T05:58:56+01:00 tag:http://delnevashtehae1moj.mihanblog.com/post/274  مادرم آن روز ها همه چیز برایش حیف بود جز خودش ...یک صندوق چوبی بزرگ داشت پر از چیزهای حیف ...در خانه ما به چیزهایی حیف گفته می شد که نباید آنها را مصرف می کردیم ...نباید دست می زدیمفقط هر چند وقت یک بار می توانستیم آنها را خیلی تند ببینیم و از شوق داشتن آنها کیف کنیمحیف مادرم که دیگر نمی تواند در صندوق حیف را باز کند و چیزهای حیف را دربیاورد و با دست های ظریف و سفیدش آنها را جلوی چشمان میشی و پر احساسش بگیرد و از تماشای آنها لذت ببرد.مادرم هیچ وقت خود را جزو چیزهای حیف به ح  مادرم آن روز ها همه چیز برایش حیف بود جز خودش ...
یک صندوق چوبی بزرگ داشت پر از چیزهای حیف ...
در خانه ما به چیزهایی حیف گفته می شد که نباید آنها را مصرف می کردیم ...نباید دست می زدیم
فقط هر چند وقت یک بار می توانستیم آنها را خیلی تند ببینیم و از شوق داشتن آنها کیف کنیم
حیف مادرم که دیگر نمی تواند در صندوق حیف را باز کند و چیزهای حیف را دربیاورد و با دست های ظریف و سفیدش آنها را جلوی چشمان میشی و پر احساسش بگیرد و از تماشای آنها لذت ببرد.
مادرم هیچ وقت خود را جزو چیزهای حیف به حساب نیاورد!
دستهایش،چشم هایش، موهایش، قلبش، حافظه اش، همه چیزش را به کار انداخت و حسابی آنها را کهنه کرد.
 داشته هایش آنقدر کهنه شد که وصله بردار هم نیست...
حیف مادرم که قدر حیف ترین چیزها را ندانست. قدر خودش را ندانست و جانش را برای چیزهایی که اصلا حیف نبودند تلف کرد.

  یک روز از خواب بیدار می شوی نگاهی به تقویم می اندازی 
نگاهی به ساعتت
و نگاهی به خود خودت در آینه 
و می بینی هیچ چیز و هیچ کس جز خودت حیف نیست 
لباسهای اتو کشیده غبارگرفته مهمانی ات را از کمد بیرون می آوری
گران ترین عطرت را از جعبه بیرون می آوری و به سر و روی خودت می پاشی 
ته مانده حساب بانکی ات را می تکانی و خرج خودت می کنی 

یک روز از خواب بیدار می شوی 
و به کسی که دوستت دارد بدون دلهره و قاطعانه میگویی
صبح بخیر عزیزم وقت کم است لطفا مرا بیشتر دوست بدار 

یک روز، یکی از همین روزها وقتی از خواب بیدار می شوی متوجه می شوی 
بدترین بدهکاری بدهکاری به قلب مهربان خودت هست 
و هیچ چیز و هیچکس جز خودت حیف نیست !
فرصت 
یک فرصت را اگر بگذاری که بگذرد .
این زمان ،
میشود آن زمان ....
میشود بسان چای یخ کرده روی میز
که با عشق دم کرده بودی و یادت رفته ،
و حالا با هیچ قند و شکلاتی 
به مذاق هیچ طبعی خوش نمی اید..
چقدر هر سال استرس اجرای مراسم تاسوعا راداشتی امسال تاسوعا امدوشما ....................چقدر دلم برایت تنگ شده این روزها جا خالی های زندگیم بیشتر از هر زمان دیگری به من دهن كجی میكند
آشوبم بیشتر از هر زمان دیگری. خسته از همه چیز . دوباره دچار كه چی بشه شده ام مثل سالهای دور كه تو تازه آسمانی شده بودی  ....دلم رفتن به كما میخواهد


خاطراتی که آدم هایش رفته اند دردناکند !
ولی خاطراتی که آدم هایش حضور دارند ، اما شبیه
گذشته نیستند به مراتب دردناکترند ...

]]>
............... 2017-09-25T08:18:53+01:00 2017-09-25T08:18:53+01:00 tag:http://delnevashtehae1moj.mihanblog.com/post/272 در مرحله‌ای از زندگی آدم‌ها، هرچیزی روشن و امکان‌پذیر است. آن‌ها نه از خیال‌بافی و نه از آرزوی کارهایی که می‌خواهند در زندگی‌شان رخ دهد هراسی ندارند. اما با گذشت زمان، چیزهایی مثل محیط و رفتار افراد آن‌ها را متقاعد می‌کنند که دسترسی به افسانه شخصی‌شان غیرممکن است...تیری که شلیک نمیشودصد در صد به هدف نمی خورد!ماندن در محیط امن زندگی شاید مارا از رنج و شکست دور کنداما دستاورد و افتخاری نیز صد در صد برای ما به ارمغان نخواهد آورد با ارزش ترین چیزهای زندگی اندک در مرحله‌ای از زندگی آدم‌ها، 
هرچیزی روشن و امکان‌پذیر است. 

آن‌ها نه از خیال‌بافی و نه از آرزوی کارهایی که می‌خواهند در زندگی‌شان رخ دهد هراسی ندارند.

 اما با گذشت زمان، چیزهایی مثل محیط و رفتار افراد آن‌ها را متقاعد می‌کنند که 
دسترسی به افسانه شخصی‌شان غیرممکن است...

  • تیری که شلیک نمیشود
صد در صد به هدف نمی خورد!

ماندن در محیط امن زندگی
 شاید مارا از رنج و شکست دور کند
اما دستاورد و افتخاری نیز صد در صد
 برای ما به ارمغان نخواهد آورد 

با ارزش ترین چیزهای زندگی 
اندکی بعد از بزرگترین ریسک پذیری و پذیرش خطرات سهمگین ما حاصل می شود.

لجبازی یك كلمه نیست!
یک اشتباه است!
اشتباه ویران كننده!
كه میتواند هر دو نفر را در رابطه به زمین بزند و جایی برای بلند شدن نماند!
لجبازی میتواند انقدر قوی باشد كه یادت برود روزی عاشق كسی بودی كه به او میگفتی نمیخواهی ناراحتی اش را ببینی!
اما حالا خودت عامل اصلی اش شده ای!
باعاشقانه های خود لجبازی نكنید
گاهی جایی برای جبران نمیماند وقتی خواستن ها بوی شهوت میدهند
وقتی بودن ها طعم نیاز دارند....
وقتی تنهاییها بی هیچ یادی از یار 
با هرکسی پر می شود...!!
وقتی نگاه های هرزه به هرسو روانه می شود.
وقتی غریزه احساس را پوشش می دهد
وقتی انسان بودن آرزویی دست نیافتنی میشود

دیری نخواهد گذشت
حیوانات برای کوچک شمردن یکدیگر
به هم بگویند انسان.....!!
....................................................................!!!!!............
]]>